В детайли
Приключи енергийното обновяване на сградата на общинска и областна администрации и още четири обществени сгради в Кърджали
43
България
Приключи енергийното обновяване на сградата на общинска и областна администрации и още четири обществени сгради в КърджалиВ Кърджали приключи енергийното обновяване на пет обществени сгради, финансирани по линия на Механизма за възстановяване и устойчивост на Европейския съюз. Краят на строително-монтажните дейности на четири от сградите дадоха чрез символично прерязване на лента кметът Ерол Мюмюн, председателят на Общинският съвет Мухаррем Мухаррем и част от общинското ръководство, заедно с изпълнителите на проектите."Чрез прилагане на устойчиви, интегрирани, високоефективни енергийни мерки, обновихме сградата, в която се помещават четири администрации: Община Кърджали, Областна администрация, Регионална дирекция "Противопожарна безопасност и защита на населението" и Сметна палата", каза на церемонията пред сградата на общинска и областна администрации кметът Ерол Мюмюн, като подчерта, че сградата заради своята архитектура се е превърнала в символ за града и изброи изпълнените в нея мерки за енергийна ефективност.
Автор: БТА / Редактор: Стела Филипова
| 25 Юни 2026, 15:55 ч.
В Кърджали приключи енергийното обновяване на пет обществени сгради, финансирани по линия на Механизма за възстановяване и устойчивост на Европейския съюз. Краят на строително-монтажните дейности на четири от сградите дадоха чрез символично прерязване на лента кметът Ерол Мюмюн, председателят на Общинският съвет Мухаррем Мухаррем и част от общинското ръководство, заедно с изпълнителите на проектите. "Чрез прилагане на устойчиви, интегрирани, високоефективни енергийни мерки, обновихме сградата, в която се помещават четири администрации: Община Кърджали, Областна администрация, Регионална дирекция "Противопожарна безопасност и защита на населението" и Сметна палата", каза на церемонията пред сградата на общинска и областна администрации кметът Ерол Мюмюн, като подчерта, че сградата заради своята архитектура се е превърнала в символ за града и изброи изпълнените в нея мерки за енергийна ефективност. "С тази инвестиция подобрихме условията за предоставяне на административни услуги на гражданите и модернизирахме условията за работа в четирите администрации", каза още кметът. Областният управител Бисер Николов, който заедно със заместника са Ерол Хадживейсал участваха в официалната церемония по прерязване на лентата, подчерта, че енергийното обновяване на сградата се е случило за по-малко от девет месеца и благодари на фирмата изпълнител, както и на работещите в нея за търпението. "Тъй като сградата не е ремонтирана от създаването си през 1974 година, надявам се този ремонт да помогне административното обслужване да бъде на по-високо ниво и да помогне на всички нас и гражданите", каза още Бисер Николов. Сред официално откритите днес енергийно обновени административни сгради бяха Детска градина "Ян Бибиян"; общинска и областна администрации; сградата на бивш окръжен народен съвет и спортна зала "Арпезос", която е обновена енергийно външно. Предстои прерязването на лентата и на Дома на културата в Кърджали, като това ще се случи тази вечер заедно с представянето на заключителния концерт на дома за творческия сезон. Въвеждането на мерките за енергийна ефективност на петте обществени сгради в Кърджали е по инвестиция "Подкрепа за устойчиво енергийно обновяване на публичен сграден фонд за административно обслужване, култура и спорт“. Малко над 6,5 милиона евро е общият размер на инвестицията, а безвъзмездната финансова помощ надхвърля 4,6 милиона евро. Сградата на Детска градина "Ян Бибиян" е изградена със сто процента безвъзмездна финансова помощ от ЕС, а сградата на спортната зала "Арпезос" е обновена външно - изолация, дограма, климатични системи, фотоволтаична инсталация.
Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-важните новини и събития от рубриката във входящата си поща.
Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
|
|
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град.
От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
|
|
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
|
Общинският съвет в Копривщица одобри нов правилник за отпускане на еднократни финансови и материални помощи от Общината
|
|
|
Общинският съвет в Лясковец удостои Димитър Дервишев със званието „Почетен гражданин“
|
|
|
Общинският съвет в Трън одобри двама кандидати за съдебни заседатели към Окръжен съд - Перник за мандат 2026 - 2030 г.
|
|
|
Общинският съвет в Троян подкрепи идея за създаване на център за рехабилитация на спортисти в Шипково
|
|
|
Община Добрич приключва изпълнението на проекта за основен ремонт, модернизация и оборудване на Дома за стари хора
|
|
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
|
Време за четене - месец Юни
Препоръчани заглавия |
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
|
Турски гражданин е с повдигнато обвинение за контрабанда на бойни пистолети през граничния пункт "Капитан Андреево"
|
|
|
Премиерите на България и Полша Румен Радев и Доналд Туск обсъдиха разширяването на двустранното икономическо партньорство
|
|
|
Община Омуртаг подготвя финансовото обезпечаване на проект за обновяване на улици в града
|
|
|
Общинският съвет в Шумен одобри продажба на два летателни балона чрез търг с явно наддаване
|
|
|
Общинският съвет в Омуртаг избра временно изпълняващ длъжността кмет на село Обител
|
|
Радиопрограми



Тикер
43
ЗАПАЗИ
Общинският съвет в Копривщица одобри нов правилник за реда, начина и условията за отпускане на еднократни финансови материални помощи от Общината. Вносител на доклада е кметът Мари ...